logo

nehořlavé a protipožární materiály

Volejte: +420 381 549 215

Dle aplikace

Odvod kouře

Zařízení pro odvod kouře a tepla zajišťuje v počáteční fázi požáru odvod zplodin hoření a kouře a posléze odvádí i uvolněné teplo. Tím umožňuje zlepšit evakuaci osob a zásah požárních jednotek, snižuje tepelné namáhání konstrukce budovy a v konečném důsledku snižuje i následné škody na zařízení či budově způsobené horkými plyny a kouřem. Přirozené i nucené odvody kouře a tepla odvádí horké plyny vně objektu buď střešními klapkami, ventilátory nebo pomocí potrubních systémů. Tyto potrubní systémy se v normách rozlišují jako potrubí pro odvod kouře a tepla z jednoho požárního úseku o jedné nebo více sekcích, a nebo potrubí pro odvod kouře a tepla z více požárních úseků s jednotlivými kouřovými sekcemi.


Společnost Grena a.s. navrhla a odzkoušela potrubí pro odvod kouře a tepla z desek Grenamat AL, které jsou pro svoji pevnost, nehořlavost, snadnou obrobitelnost a velmi dobrou požární odolnost vhodné právě pro sestavy těchto konstrukcí potrubí. 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace
...