logo logo

nehořlavé a protipožární materiály

Volejte: +420 381 549 111

O nás

O nás

Grena, a.s.

je ryze českou společností, jejíž historie sahá až do roku 1941. Výrobní program se od prvotního zpracování lnu postupně rozšířil na výrobu a úpravu desek.


Devadesátá léta se nesla ve znamení privatizace, která do vedení společnosti přivedla nový tým mladých, ambiciózních lidí se spoustou pokrokových nápadů. Řadu z nich se podařilo úspěšně realizovat a byly velkým přínosem pro růst celé společnosti.

Dnes je Grena, a.s. moderní, dynamickou výrobní společností, jejíž dvě divize mají zajímavý potenciál pro další rozvoj a inovace.

Hlavní oblastí výroby společnosti jsou protipožární a nehořlavé vermikulitové desky a tvarovky. Tyto produkty mají široké možnosti využití v pozemním stavitelství, lodním průmyslu, při stavbě krbů a kamen, výrobě dveří a v řadě dalších oborů. Sortiment vyvážíme do více než 30 zemí světa.


Druhá divize se orientuje na povrchové úpravy materiálů. Dokážeme laminovat, dýhovat, kašírovat, lepit na desky lamináty CPL, HPL a také moderní akryláty s vysokým leskem. Do této divize již 20 let patří výroba kuchyňských dvířek.


Mezinárodní certifikát ISO 9001:2015, jenž společnost získala, je zárukou prvotřídního provedení výrobků. Certifikací jsme prokázali soulad našeho systému řízení kvality s požadavky mezinárodní normy ČSN EN ISO 9001.

V roce 2020 jsme se přidali mezi dalších více jak 300 českých firem a podniků, které označují své produkty ochranou známkou Český výrobek.


Vzhledem k nabídce materiálů pro stavbu krbů a kamen, které vyrábíme a dále vyvíjíme od roku 2012, je společnost GRENA členem profesní organizace Cech kamnářů České republiky, která sdružuje živnostníky a firmy působící v oblasti kamnářského řemesla.


Společnost je dále členem Profesní komory požární ochrany a Jihočeské hospodářské komory.                     

                                               
...